Боксьорките на клуб „Русе“ станаха отборни победителки в турнира за купата на България при жените. На ринга в зала „Дунав“ вчера те излязоха във 4 финала, като загубиха само един двубой за първото място. Марина Буюклиева се класира трета.
В мач от категория до 48 килограма Севда Асенова победи с 2:0 Венелина Поптолева от „Ботев“, а най-добрата българка през последните години Стойка Петрова /51 килограма/ не държа дълго между въжетата Траяна Енева от „Добруджа“ /Добрич/. Анелия Неделчева /64 килограма/ съкруши с 3:0 Мая Козина от Националната спортна академия.
Единствената загуба за „Русе“ бе по сметката на Габриела Димчитрова, която отстъпи във финала на категория до 54 килограма с 0:2 срещу Станимира Петрова от Националната спортна академия.
„Локомотив“ /Русе/ също спечели едно първо място чрез Силвия Христова в категория до 81 килограма. Участничките в тази категория обаче бяха само две! Силвия победи по-рано Иванка Георгиева от „Кико“.
Клуб „Русе“ се поздрави с две титли и в турнира при девойките. Габриела Цвяткова /69 килограма/ стана шампионка с победа от 3:0 срещу Брегита Абрахамоглу, а Николета Йорданова /плюс 81/ разби с технически нокаут Хюлия Стоянова от „Арда“.
В другите два финала при жените на 60 и 69 килограма Деница Елисеева от ЦСКА и Митка Стоева от „Априлци“ се справиха съответно с Марчела Николова от НСА и Фаик Найме от „Арда“ /Кърджали/.