В спортен комплекс „Ялта“ при засилен интерес се проведе турнирът „Лъвски скок“, който се организира от Община Русе, СЛАК „Дунав“ и РУО – Русе. Последното издание на лекоатлетическото състезание беше през 2019 г. заради последвалата ковид пандемия и ремонт на лекоатлетическата писта в сградата на комплекса.

В спортното събитие взеха участие повече от 200 ученици от 16 училища от града, като те бяха разделени в три възрастови групи – родени 2011/2012, 2013/2014 и 2015/2016.

Наградите на най-изявените състезатели в отделните категории връчиха зам.-кметът на община Русе Димитър Недев, директорът на Спортно училище „Майор Атанас Узунов“ Евгени Недев и председателят на СЛАК „Дунав“ Евгени Игнатов. Гости на събитието бяха още директорът на ОП „Спортни имоти“ Лачезар Иванов и Диян Димитров – експерт в отдел „Образование, младежки дейности и спорт“ в Община Русе.

Победителите в различните категории са:

Момчета 2015/2016 г.

1. Борис Илиев – СУЕЕ „Свети Константин-Кирил Философ“

2. Борислав Гелков – СУ „Възраждане“

3. Умут Нежмиев – ОУ „Никола Обретенов“

Момичета 2015/2016 г.

1. Андрея Пътева – ОУ „Никола Обретенов“

2. Микаела Иванова – СУ „Васил Левски“

3. Дефне Кезим – ОУ „Никола Обретенов“

Отборно класиране момичета и момчета 2015/2016 г.

1. ОУ „Никола Обретенов“

2. СУ „Възраждане“

3. ОУ „Отец Паисий“

Момчета 2013/2014 г.

1. Десислав Стоянов – СУПНЕ „Фридрих Шилер“

2. Михаел Георгиев – СУ „Възраждане“

3. Кристиян Лазаров – СУ „Васил Левски“

Момичета 2013/2014 г.

1. Мая Златева - ОУ „Иван Вазов“

2. Екатерина Гатева – ОУ „Отец Паисий“

3. Преслава Тунчева - СУ „Йордан Йовков“

Отборно класиране момичета и момчета 2013/2014 г.

1. СУ „Васил Левски“

2. СУПНЕ „Фридрих Шилер“

3. ОУ „Любен Каравелов“

Момчета 2011/2012 г.

1. Румен Върбанов – МГ „Баба Тонка“

2. Данаил Колев – СУ „Христо Ботев“

3. Кристиян Ангелов – СУ „Васил Левски“

Момичета 2011/2012 г.

1. Мадлен Лозанова - ОУ „Олимпи Панов“

2. Михаела Луканова – ОУ „Тома Кърджиев“

3. Илияна Апостолова - СУ „Васил Левски“

Отборно класиране момичета и момчета 2011/2012 г.

1. ОУ „Олимпи Панов“

2. МГ „Баба Тонка“

3. СУ „Васил Левски“