Левски претърпя провал в опита си да се пребори за място в 1/2 финалите на турнира за Купата на България. "Сините" загубиха от Ботев Пловдив на стадиона в Коматево с 0:2 и отпадат, благодарение на гола на "канарчетата" на чужд терен (3:1 за Левски) в първата среща в София.

След скучно първо полувреме, домакините успяха да поведат в резултата в 50-ата минута чрез Луис Педро, който се разписа след подаване на капитана на пловдивчани Йордан Христов. В 66-ата минута гол на Рафаел Бастос от отбора на Левски бе отменен заради засада. Седем минути по-късно Ботев нанесе нов удар - точен този път бе конгоанецът Феребори Доре. Малко след това втори гол на Бастос бе отменен, отново заради засада. До края "сините" не успяха да сътворят почти нищо, за да стигнат до попадение, което щеше да ги класира за предпоследната фаза на турнира. Така вече е сигурно, че най-популярният български клуб ще остане без трофей в сезона, в който отбелязва стогодишнината си.