Изграждането на интермодален терминал в Русе се спира за втори път, след като процедурата е напреднала и вече са получени оферти по обявената обществена поръчка. Проектът на стойност близо 45 млн. лева е изваден от Плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ) заедно с този за за цифровата трансформация на „Български пощи“ (101 млн. лв.) и цифровизацията на управлението, контрола и ефективното използване на водите (112 млн. лв.).
България трябваше да промени плана след като беше намален максималният размер на безвъзмездните средства по Механизма за възстановяване и устойчивост от 6.27 милиарда евро на 5.69 милиарда евро. Избрани са проектите, които трудно могат да бъдат завършени до крайния срок - август 2026 г. Намален е бюджетът на още 14 инвестиции. 
Както „Утро“ писа, обществената поръчка за изграждане на интермодалния терминал се забави заради неясноти в определените от Национална компания „Железопътна инфраструктура“ условия, наложи неколкократно отлагане на срока за подаване на оферти. След отварянето им се оказа, че всички участници искат много повече пари отколкото планираните в бюджета на НКЖИ, поради което поръчката бе прекратена. И макар че заповедта за това прекратяване бе оспорена пред Комисията за защита на конкуренцията, казусът вече изглежда решен.
По подобен начин се разви процедурата и през 2016 г., когато НКЖИ плати над 4 млн. лева за предпроектни проучвания, а по-късно се отказа от изграждане на терминала. Така този важен за региона инфраструктурен проект за пореден път слиза от дневен ред.