Министерството на електронното управление работи по законодателни промени, които ще регламентират и в България т.нар. Responsible Disclosure - добросъвестно докладване за уязвимости на ИТ-системи при положение, че с тях не е било злоупотребено, съобщи заместник-министърът на електронното управление Михаил Стойнов пред участниците в Robotics Strategy Forum 2023. „Ако някой от вас, намери „дупка“ в публичен сайт, а в същото време не е злоупотребил с нея, не би трябвало да го грози заплаха от преследване от службите за сигурност“, посочи като пример заместник-министърът.  
„Темата е много актуална в момент, в който в редица страни, сред които и България, активно се дискутира нуждата от реформиране на текущото законодателство относно компютърните атаки“, подчерта още Стойнов. По думите му за юристите и техническите специалисти сега е предизвикателство да „сортират“ злонамерения от добронамерения неоторизиран достъп до компютърна система. Дефиницията трябва да позволи санкциониране на злодеите, но не и да криминализира етичните хакерски практики. 
Михаил Стойнов информира още, че министерството засилва сътрудничеството си с българските, но също така и с международните агенции, като например ENISA - European Union Agency for Cybersecurity, Aгенцията на ЕС за киберсигурност. „Благодарение на такива съвместни действия получаваме актуална и прецизна информация за кибератаки и инциденти“, каза още Стойнов. 
БТА припомня, че заместник-министърът на електронното управление Михаил Стойнов проведе в края на август работна среща с изпълнителния директор на ENISA Юхан Лепасар. В рамките на срещата двамата обсъдиха напредъка по изпълнението на проекти в областта на киберсигурността и начертаха конкретни мерки за тяхното успешно приключване. Друга тема на разговора бе надграждането на проекта за подпомагане на държавите членки на ЕС, по който вече страната ни провежда обучения на държавни служители по киберсигурност.