По-добро планиране на дейностите, свързани с обновяване, поддръжка и управление на информационните ресурси в системата на образованието и науката. Това бе основна тема на среща между министъра на образованието и науката проф. Галин Цоков и министъра на електронното управление Александър Йоловски. Двамата министри обсъдиха и възможността за по-оперативно съгласуване на е-проектите, които са в ход, съобщи пресцентърът на Министерството на образованието и науката (МОН).
"Сред основните приоритети на екипа на МОН е намаляване на административната тежест в целия сектор и се надявам да набележим заедно и мерки за внедряване на повече дигитални решения в този процес", подчерта проф. Цоков. По думите му много важна е и експертизата на МЕУ в процеса на внедряване на повече иновации в обучителния процес. Той акцентира и че анализът на състоянието на институцията показва, че до този момент не е имало нужната координация между двете администрации. "Сега е моментът да променим това и да работим като екип, за да постигаме и по-бързи резултати в тази толкова важна област за цялото общество", подчерта министър Галин Цоков.
Министър Йоловски увери проф. Цоков, че екипът му може да помогне с консултации и предоставяне на спецификации за оборудване, както и за постигане на по-добри пазарни условия при купуване на информационни технологии. "Ще обменяме добри практики, ще си партнираме в името на нашите деца", каза министър Йоловски.
В срещата участваха също заместник-министър Наталия Митева, главният секретар на МОН Албена Михайлова и началникът на кабинета на министъра Наталия Михалевска.
Предвиждаме да се изгради цялостна концепция за дигитализацията на училищното образование, с акцент за използване на платформата "Дигитална раница", която бе изградена в предходните години, но в посока на учебното съдържание. То ще е изготвено от и за учители, ще е за учениците и ще е насочено към възможности за персонализиране на работата на учителите и на учениците, което е важен елемент от съвременното постковид образование. Това каза на 21 юни министърът на образованието и науката проф. Галин Цоков, който представи приоритетите в работата на новия ръководен екип и предстоящите задачи пред Министерството на образованието и науката на заседанието на образователната парламентарна комисия.