Другото лице на живота на фронта показват експонати от фонда на Историческия музей в Попово
За повечето хора войната и военните действия се свързват с униформи, различни огнестрелни и хладни оръжия, принадлежности на войниците. Мъжете, включили се в редиците на армията, обаче имат и други нужди, както в цивилния живот. Имат и потребност да се помолят на Бог за сила и надежда, за здраве. Затова са носели символичен храм със себе си. Музейната експозиция показва Стъклена дамаджана, представяща сцената Възнесение Господне. Изработена е от войници по време на Балканската война, обясни директорът на културната институция Владимир Иванов.
В една от витрините е изложен и дървен куфар с бръснарски принадлежности. Той е принадлежал на Трифон Трифонов от поповското село Кардам и е използван по време на Втората световна война. Куфарът съдържа метален бръснач, метална кутийка, ръчна машинка и ножица за подстригване, белгия за заточване, каиш за заточване на бръснач и опаковка от парфюм – одеколон с пулверизатор. Музейните специалисти обясняват, че фронтовият бръснар е взела по лев за подстригване. Парите изпращал за изхранване на семейството си в родния край.
Това са само част от експонатите, които формират музейния разказ на Попово и поповския край в различни периоди от съществуването на населеното място.