Футболистите на „Дунав“ завършиха 0:0 като гости на „Спартак“ /Плевен/. Русенският отбор беше по-добрият но дори и да бе стигнал до победата, нямаше да се класира за баражите, защото директният му съперник за третото място - „Спортист“ /Своге/, надделя с 1:0 на свой терен срещу „Добруджа“.
„Дунав“ владееше повече топката през цялото първо полувреме, но атаките се развиваха на бавни обороти. Когато момчетата вдигнаха темпото, създадоха и най-чистото положение. Юго Комано бе изведен с превъзходен пас зад защитата, надбяга Виктор Иванов и остана сам срещу вратата, но прехвърлящият му удар не намери рамката. Тази ситуация беше задължителен гол.
„Дунав“ заигра видимо по-бързо след почивката и създаде няколко прекрасни възможности за попадение. Мирослав Будинов получи добра топка отляво, но от зоната на дузпата стреля слабо с левия крак. После Юго Комано се измъкна отдясно, шутира, но топката се отби в тялото на бившия вратар на „Дунав“ Станислав Антонов. Пак Комано бе замесен в златна възможност - Йордан Димитров проби отляво, подаде успоредно на голлинията, французинът нанесе удар с левия крак, ала топката се отби от напречната греда. Сантиметри по-надолу и това щеше да е гол...
Най-добрата възможност за „Спартак“ бе един набег на Митко Русанов по десния фланг. Игралият за „Дунав“ като юноша Русанов стреля по диагонала, но топката премина покрай дясната греда.
Макар че бе без цели петима основни футболисти русенският отбор изигра много добър мач и ако скелетът на тима се запази, ще бъде важен фактор в следващото първенство на Втора лига.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Георги Вълчев, Илия Миланов, Джан Хасан, Калин Георгиев, Никола Колев, Юго Комано, Кристиян Християнов, Йордан Димитров, Мирослав Будинов, Денислав Минчев /Георги Петков/.