Среща от 34-ия кръг на efbet Лигата, група от 11-то до 16-то място:
Спартак 1918 Варна – Септември 1:0 (0:0)Голмайстори: 1:0 Жоао Марио (83-та мин.);Стадион „Спартак“;Зрители - 1000;Съдия – Георги Давидов;Жълти картони – Александър Белоусов, Кристиано Фигейредо, Жоао Марио, Бен Карамоко (Спартак 1918 Варна); Кристиян Пешов, Влатко Стояновски (Септември);Състави:Спартак 1918 Варна – Кристиано Фигейредо, Бен Карамоко, Роберто Хименез (87ма мин. Ивайло Климентов), Виктор Митев (62-ра мин. Александър Белоусов), Румен Руменов (46-та мин. Даниел Начев), Иван Йорданов, Александър Цветков, Евандро, Денис Баланюк (67-ма мин. Жоао Марио), Ромееш Ивей, Лерой Микелс;Септември – Димитър Шейтанов, Красимир Станоев, Александър Тодоров (65-та мин. Влатко Стояновски/88-ма мин. Борислав Маринов), Иван Арсов, Кристиян Пешов, Мартин Петков, Мартин Николов, Митко Митков (65-та мин. Атанас Кабов), Симеон Александров (88-ма мин. Александър Петров), Стефан Милич, Айкут Рамадан;
Спартак 1918 Варна победи Септември с 1:0, но въпреки това отпадна от efbet Лигата след само един сезон в групата. Септември също ще играе през следващия сезон във втора лига след успеха на Хебър като гост над Ботев Враца с 3:2.
Първата сериозна ситуация в мача бе за гостите във втората минута, когато Митко Митков стреля от около 20 метра, но вратарят на домакините Кристиано Фигейредо успя да избие топката. В 6-та минута Евандро засече с глава топката след центриране отляво, но тя премина над вратата на Септември. В 13-та минута Денис Баланюк изведе Румен Руменов в добра позиция отляво по атаката на домакините, който стреля от границата на наказателното поле, но неточно. В 15-та минута домакините можеха да открият резултата, но след удара на Иван Йорданов, който прехвърли вратаря Димитър Шейтанов, Мартин Николов успя да изчисти с глава топката от голлинията на вратата на Септември. В 34-та минута късметът бе на страната на Спартак 1918 Варна. Александър Тодоров стреля много опасно, но топката се отби в гърдите на вратаря Кристиано Фигейредо. В 37-та минута Иван Йорданов изпълни опасно пряк свободен удар от около 25 метра, но топката премина над вратата на гостите. В 40-та минута вратарят на домакините Кристиано Фигейредо успя да избие топката след силен и опасен удар на Айкут Рамадан. В 44-та минута Лерой Микелс опита далечен удар, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостите Димитър Шейтанов.
В 58-та минута Спартак 1918 Варна можеше да вкара гол. Лерой Микелс центрира отдясно, а Евандро засече топката с глава, но вратарят Димитър Шейтанов успя с крак да я избие и да предотврати сигурно попадение. В 73-та минута след центриране и разбъркване в наказателното поле на домакините топката стигна до Стефан Милич, който от десетина метра стреля много неточно над вратата. В 83-та минута Жоао Марио бе изведен в отлична позиция отдясно по атаката на домакините, напредна и излезе срещу вратаря на гостите Димитър Шейтанов и с удар вкара победния гол за „соколите“.
Във втората минута на допълнителното време Лерой Микелс можеше да вкара нов гол за Спартак 1918 Варна, но вратарят Димитър Шейтанов показа класа и изби топката. В заключителните секунди на мача Септември на два пъти пропусна да изравни, като при първата ситуация отлично се намеси вратарят Кристиано Фигейредо, а при втората Александър Белоесов изчисти от голлинията.