Отборът на „Дунав“ записа изстрадана победа с 2:1 в домакински мач срещу „Струмска слава“ /Радомир/. Футболистите на русенския отбор изиграха бледо първо полуреме с много елементарни грешки, но след почивката се хвърлиха и главно с характер прибавиха ценни 3 точки. Явно тимът е в плен на умора, а и заради многото контузени основни играчи треньорският тандем Мартин Ковачев-Диян Димов записа сред резервите, с изключение на малко по-опитния Калин Георгиев, само юноши. Куриозът бе, че в този списът за запълване на бройката бяха двама вратари - Даниел Николов и Давид Пасев.
Мачът тръгна много зле, защото гостите вкараха гол след абсолютен подарък на Никола Колев. Работливият иначе халф подаде топката небрежно към свой съотборник, но тя бе открадната от Цветомир Цанев, който напредна сам срещу вратаря Дамян Дамянов и се възползва от практически головото подаване - 0:1. До края на първите 45 минути дунавци не сториха почти нищо в атака, а и отборът не изглеждаше никак свеж.
Обратът настъпи след почивката. Негов герой бе капитанът Йордан Димитров. Въпреки счупената костица на лявата си ръка той излезе на терена с шина от първата минута и озаменува старанието си с два гола. В 54 минута Джан Хасан центрира от корнер и Димитров изравни с глава. В 80-а играч на гостите игра с ръка в наказателното поле и съдията Венцислав Митрев даде дузпа за „Дунав“. Капитанът реализира попадение №15 през сезона.
Въпреки че останаха с 9 души заради червени картони на Марио Дилчовски и Костадин Илиев, гостите не се отказаха да търсят гола и дори можеха да изравнят след невероятно меле пред Дамянов.
В следващия последен кръг дунавци ще гостуват на „Спартак“ /Плевен/.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев, Илия Миланов, Джан Хасан, Георги Вълчев, Кристиян Господинов, Денислав Минчев, Никола Колев, Йордан Димитров, Мирослав Будинов, Юго Комано /Калин Георгиев, Стефан Стефанов/.