С тържество с фанфарен оркестър, изпълнения на мажоретен състав и отличия за най-изявените ученици днес Средно училище (СУ) „Димитър Благоев“  отбеляза патронния си празник, съобщиха от училището.
Празникът бе открит от фанфарен оркестър „Акорд“, а след това приветствие поднесе Цветанка Кирова, директор на СУ „Димитър Благоев“. „Денят на училището е време, в което отдаваме почит на личността на Димитър Благоев и заедно празнуваме своя стремеж към науката и просветата", обърна се тя към присъстващите. 
Гости на събитието бяха кметът на Свищов Генчо Генчев, София Вергилова, заместник-председател на Общински съвет - Свищов, доц. д-р Искра Пантелеева, заместник-ректор на Стопанска академия „Димитър А. Ценов“, д-р Мария Тодорова, председател на Обществения съвет към СУ „Димитър Благоев“, които представиха поздравителни адреси.
По традиция на патронния празник на училището бе връчена награда, учредена от Анатолий Томев, бивш учител, за абитуриент, постигнал успехи в учебната работа. Тази година наградата бе отредена на Александър Киров и бе връчена от директора на училището. Грамоти имаше за всички ученици, изявени в учебната, извънкласната и спортната дейност. 
Празничната програма завърши с песни и танци на Детски мажоретен състав при СУ „Димитър Благоев“ и  Детско-юношески танцов ансамбъл „Дунавска младост“ при Първо българско народно читалище (ПНБЧ) „Елена и Кирил Д. Аврамови - 1856“. 
Всяка година СУ „Димитър Благоев“ отбелязва патронния си празник. Училището има и свои отличителни символи - знаме, на което е избродиран ликът  на Димитър Благоев, гербът на училището заедно с девиза му "Учим днес, за да успеем утре!". Емблемата на СУ "Димитър Благоев" е изготвена по проект на Пламен Терзиев, учител по изобразително изкуство в училището и характерни елементи от нея са две главни червени букви, които са инициалите на Димитър Благоев, вълни, които представят река Дунав и слънце, което символизира любовта към науката и напредъка. Белият фон зад слънцето, буквите и вълните е символ на чистотата на стремежите, познанието да е приоритетът в работата на ученици и учители.