„Дунав“ остана на седма позиция след изтегления в петък кръг от първенството на Втора лига. Русенският отбор завърши 0:0 срещу младия, на практика юношески отбор на „Ботев II“ в Пловдив, като за „канарчетата“ играха само двама по-опитни футболисти - Лъчезар Балтанов и израелецът Рой Херман. На терена с екипа на домакините бе и 17-годишният русенец Константин Павлов, който започна като титуляр и даже бе замесен в една опасна акция.
Мачът мина без почти никакви положения през първото полувреме. „Дунав“ имаше надмощие след почивката и отборът бе близо до гол, но топката се отби на два пъти от гредите. 16-годишният вратар на „Ботев II“ Стефан Смъркалев също отрази на два пъти опасни изстрели. „Канарчетата“ имаха една възможност, когато Станислав Петков се озова сам срещу Дамян Дамянов, но русенският страж се справи.
Лошата новина за дунавци е, че влезлият като резерва Георги Вълчев получи девети жълт картон, което означава, че ще пропусне най-малко следващата среща.
Да припомним, че следващият мач на „Дунав“ срещу „Монтана“ в Русе бе изместен за 23 април /неделя, 17 часа/. По предварителна програма двубоят трябваше да се играе ден по-рано.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Денислав Минчев, Илия Миланов, Димитър Тодоров, Никола Борисов, Калин Георгиев, Мехмед Сабри, Емил Янчев, Йордан Димитров, Никола Колев, Юго Комано /Георги Вълчев, Джан Хасан/.
26 кръг: „Крумовград“-“Марица“ - 2:1, „Етър“-“Миньор“ - 2:0, „Витоша“-“Спартак“ /Пл/ - 2:2, „Монтана“-“Литекс“ - 0:1 /изненадата на кръга!/, „Добруджа“-“Созопол“ - 2:0.
Късно вчера се играха мачовете „Беласица“-ЦСКА 1948 II, „Спортист“-“Струмска слава“ и „Лудогорец II“-“Янтра/. Както и да завършат тези двубои, „Дунав“ може да бъде изпреварен само от „Беласица“.