Футболистите на „Дунав“ загубиха с 2:3 във Велико Търново контролния си мач срещу устремилия се към Ефбет Лига отбор на „Етър“. Този резултат не е логичен, защото русенският тим буквално прегази с игра съперника си през първите 30 минути. Тогава Мехмед Сабри изведе русенци напред с хубав гол след асистенция от дълбочина, а отборът създаде още няколко чудесни положения, при реализацията на които спокойно можеше да води с 3:0. Вместо това тимът допусна грешка след центриране от корнер и Христо Митев изравни в 34-а минута. Ново неразбирателство в защита позволи да „болярите“ да се приберат за почивка при 2:1 в тяхна полза с попадение на Даниел Младенов.
През второто полувреме играта също бе равностойна, но панамецът Хавиер Бетегон направи резултата 1:3. После съдията Михаел Павлов даде дузпа за „Дунав“ за игра с ръка в наказателното поле на „Етър“. Мирослав Будинов не остави шансове на вратаря - 2:3.
Малко по-късно голмайсторът получи жълт картон. Нападателят протестира и бе изгонен. В крайна сметка Миро не пожела дълго да напусне терена, защото намери решението на арбитъра за повече от несправедливо. Разправията продължи две-три минути.
Дебют за дунавци направи лекувалият дълго контузия Илия Миланов. Той игра около трийсетина минути.
Междувременно отборът на „Добруджа“, който ще домакинства на русенския отбор в шампионатен мач на 31 март, загуби с 1:4 контролния си мач срещу „Спартак“ във Варна.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Кристиан Господинов, Никола Борисов, Стоян Предев, Георги Вълчев, Емил Янчев, Мехмед Сабри, Никола Колев, Мирослав Будинов, Йордан Димитров, Теодор Костов.