Барселона победи с 1:0 като гост Атлетик Билбао в най-очаквания мач от 25-ия кръг на испанското футболно първенство.
Каталунците стигнаха до победата с гол на бразилския нападател Рафиня секунди преди края на първата част, а с успеха те събраха 65 точки и имат аванс от девет пред шампиона Реал Мадрид.
За Барселона това бе втора поредна победа с 1:0 в Ла Лига и трета с този резултат в последните пет мача на тима, но тя можеше и да не се състои, ако не бяха брилянтните намеси на вратаря Марк-Андре тер Щеген, както и решителната намеса на системата за видеонаблюдение малко преди края на редовното време.
В 87-мата минута Иняки Уилямс бе изведен зад гърба на отбраната на Барселона с пас от дълбочина и очи в очи с Тер Щеген реализира. Повторенията обаче показаха, че малко по-рано в хода на атаката топката се докосва до ръката на Икер Муниаин, което бе достатъчно основание за съдията Хил Мансано да отмени попадението.
В добавеното време домакините от Атлетик имаха троен шанс за вкарване на изравнителен гол, но първо топката мина между краката на Уилямс на около метър от вратата, а след това Тер Щеген и Жу Кунде спасиха другите два точни изстрела на играчи на баските.
Поражението остави Атлетик на девето място в класирането с 33 точки.