ЦСКА загуби драматично у дома от Дея спорт с 2:3 (23:25, 25:18, 18:25, 25:20, 14:16) в мъжкото волейболно първенство. Така "червените", които доскоро бяха лидери във временното класиране, вече са на трета позиция зад Нефтохимик 2010 и Левски София.
Дея спорт спечели оспорвания първи гейм с 25:23, след като бургазлии се откъснаха накрая след 22:22. Втората част обаче бе тотално за ЦСКА, който имаше аванс през цялото време и затвори при 25:18.
Дея спорт отново излезе напред в резултата, като диминираше в третия гейм, а тимът на Александър Попов се стегна и стигна до тайбрек. В него двата отбора вървяха точка за точка до 14:14, когато гостите направиха две поредни и взеха мача.
Впечатляващо бе представянето на лидера на ЦСКА Димитър Димитров, който отбеляза 35 точки, които обаче се оказаха недостатъчни. Той атакува съперника 51 пъти, в които показа 53% успеваемост. Диагоналът направи и седем аса.
21 точки за Дея спорт реализира Николай Учиков, а 13 италианецът Стефано Патриарка.
Кръгът завършва утре с мача между Черно море и Хебър.