Фрайбург победи с 2:1 Хофенхайм в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата и усложни ситуацията на гостите в класирането. Фрайбург пък събира 45 точки и се изравни с 3-ия РБ Лайпциг, докато "сините" от Хофе останаха на последната 18-а позиция с 19 точки.
Рицу Доан вкара победния гол за домакините минута преди да изтече редовното време. Хофенхайм пък регистрира 15-и пореден мач без успех във всички турнири, а за последно тимът е празнувал успех в първенството на 14-и октомври миналата година.
Опитвайки се да излязат от трудната ситуация, гостите от Зинсхайм започнаха активно и можеха да се зарадват още в 15-ата секунда. Ихлас Бебу създаде чудесна възможност и беше на реална голова позиция, но не уцели вратата. В 5-ата минута обаче гостите извадиха за първи път топката от мрежата си. Максимилиан Егенщайн от Фрайбург нацели по-добре в 5-ата минута, когато вкара от десетина метра при центриране от Винченцо Грифо.
Гостите се активизираха в началото на втората част и три минути след началото й Анджело Стилер изравни с удар с левия крак от 16 метра. Гостите не се спряха и опитаха да стигнат до пълен обрат, заложиха на доста единоборства и пренасяне на събитията пред вратата на Фрайбург. И някак от нищото обаче Фрайбург едва не стигна до втори гол след час. Вратарят Оливер Бауман най-напред извади удар с глава на Михаел Грегорич от корнер. Пред другата врата имаше също възможност, но бомбен шут на Мунас Дабур от 15-ина метра беше блокиран.
Пет минути преди края на срещата гостите останаха с 10 души, тъй като централният им защитник Йозан Кабак беше отстранен с втори жълт картон. Умората при тях си каза думата и минута преди края на редовните 90 минути Рицу Доан засече центриране от ляво и вкара за 2:1.