Носителят на Купата на Франция Нант завърши 2:2 с Ница в 27-ия кръг на Лига 1. Тереман Мофи изведе отбора от Лазурния бряг напред в резултата още в петата минута. Муса Сисоко обаче изравни за "канарчетата" след половин час игра, а малко след това Людовик Блас пропусна дузпа за домакините. Ница отново дръпна с попадение на Юсуф Ндаишимийе, но Нант не се предаде и Мостафа Мохамед направи 2:2 две минути преди края на редовното време. Ница е на седмо място и продължава да се бори за квота в Европа. Нант е на 14-о място.
Тимът на Монпелие доказа добрата си форма, като се наложи при гостуването си на Аячо с 1:0. Победното попадение вкара Ели Ваи след час игра след асистенция на Тежи Савание. Монпелие е 13-и в подреждането, но много далеч от опасната зона.
Отборът на Тулуза се наложи над последния Анже с 2:0 като гост. Микел Деслер откри за гостите с 37-ата минута, а Тайс Далинга вкара за 2:0 в първата минута на втората част. Цял мач за Тулуза игра бившият футболист на Левски Стайн Спиерингс. Тулуза е на 11-а позиция в класирането.
Лориен надигра Троа с 2:0 като домакин. Шейк Диенг откри за домакините още в осмата минута, а в добавеното време на мача Стефан Диера оформи крайното 2:0. Лориен е осми в класирането и има шансове да се пребори за място в евротурнирите. Троа е на предпоследното 19-о място.