Отборът на Олимпиакос, с българския национал Александър Везенков в състава си, победи гостуващия Промитеас с 89:77 (26:17, 16:13, 17:24, 30:23) в среща от 18-ия кръг в шампионата на Гърция по баскетбол за мъже. Успехът беше 17-и пореден за Везенков и съотборниците му, които остават лидери във временното класиране в първенството, а Промитеас е на пето място с баланс 10-8.
Спортист номер 1 на България за 2022 година завърши с 12 точки, 4 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 20 минути като титуляр.
Олимпиакос поведе с 42:30 на почивката и въпреки че през второто полувреме се игра равностойно тимът стигна до крайния успех и остава непобеден в Гърция в повече от 15 месеца от ноември 2021 година насам.
Алек Питърс завърши с 16 точки за успеха, а Мустафа Фал добави 13 точки и 8 борби.
За Промитеас най-резултатен беше Джо Томасън с 19 точки.
В следващия кръг от местното първенство Олимпиакос ще гостува на Панатинайкос на 19 март.