Първенство на България по футбол, среща от 23-и кръг в efbet Лига:
Лудогорец (Разград) – Черно море (Варна)                                    3:2 (1:2)
Голмайстори: 0:1 Исмаил Иса 8, 1:1 Кирил Десподов 20, 1:2 Исмаил Иса 34, 2:2 Кирил Десподов 73-дузпа, 3:2 Кирил Десподов 90+1
червен картон: Васил Панайотов (Черно море) – 72-а минута
жълти картони: Гонсало Авиля-Пипа (Лудогорец) , Росен Стефанов, Мазир Сула, Виктор Попов, Васил Панайотов (Черно море)
Главен съдия: Георги Гинчев (Павликени)
Стадион "Лудогорец Арена": 2000 зрители
Състави:
Лудогорец: Серджио Падт (88 – Георги Георгиев), Антон Недялков, Оливие Вердон, Гонсало Авиля-Пипа (80 – Дени Групер), Франко Русо, Якуб Пьотровски (70 – Мануел Кафумана-Шоу), Педро Нареси (80 – Клод Гонсалвеш), Доминик Янков (70 – Раи Насименто), Тодор Неделев (58 – Спас Делев), Игор Тиаго, Кирил Десподов
Черно море (Вн): Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Стефан Велев, Мазир Сула (88 – Даниел Димов), Алекс Фернандес (69 – Арлинд Дакай), Александър Василев (77 – Велислав Василев), Исмаил Иса (88 – Влатко Дробаров)
Старши треньорът Ивайло Петев се върна в българското първенство с победа с 3:2 за Лудогорец над Черно море в 23-ия кръг на Първа лига. Разградчани спечелиха много трудно, след като изоставаха с 1:2 близо 70 минути след началото на срещата. Но хеттрик на Кирил Десподов донесе успеха, като капитанът на националния отбор има вече 14 попадения и 8 асистенции от началото на сезона.
Ивайло Петев наследи уволнения преди по-малко от седмица словенец Анте Шимунджа и с днешния успех вече тимът му има 53 точки, само 1 по-малко от лидера ЦСКА-София. Петев се върна в Лудогорец 10 години след като спечели първите две титли за клуба.
Срещата беше първа за новия старши треньор на Лудогорец Ивайло Петев, който до Нова година беше национален селекционер на Босна и Херцеговина. Но първото полувреме не мина по вкуса на новия треньор, както и на ентусиазираните от завръщането му ръководители на разградчани.
Гостите от Варна в типичния си агресивен стил откриха резултата още в 8-ата минута чрез Исмаил Иса. Националът Виктор Попов пресече топката от дясно и тръгна напред, комбинира с Мазир Сула, който продължи към Алекс Фернандес. От него топката стигна до Исмаил Иса и опитният нападател с второто докосване я прати зад гърба на вратаря Серджио Падт. Домакините обаче изравниха в 20-ата минута чрез Кирил Десподов, който получи подаване от Доминик Янков, влезе от дясно по атаката на домакините и прати топката зад гърба на Дюлгеров.
Лудогорци създадоха още две добри атаки, като при едната от тях Доминик Янков можеше да се разпише, но Виктор Попов застана на време пред него и предотврати гол. В следващите минути обаче гостите направиха нова прекрасна контраатака и отново излязоха напред в резултата, пак чрез Исмаил Иса, който беше намерен прекрасно от Алекс Фернандес на празно пространство. Серджио Падт излезе да го пресрещне, но нападателят не сбърка.
В 50-ата минута Лудогорец беше близо до изравнително попадение, но ударът на Педро Нареси с глава беше спасен от вратаря Дюлгеров. Вината за ситуацията обаче е на защитата на гостите, които оставиха Пипа да центрира от дясно без никаква съпротива. 5 минути по-късно Доминик Янков получи топката на дъгата пред наказателното поле и стреля, но топката се спря в тялото на Росен Стефанов.
В 73-ата минута обаче Лудогорец получи сериозно предимство заради фаул, който направи Васил Панайотов. Капитанът на гостите препъна влезлия като смяна Спас Делев на половин метър вътре в наказателното поле. Съдията Георги Гинчев отсъди дузпа и показа втори жълт картон на Панайотов, който се превърна и в червен. Кирил Десподов не сбърка от 11-те метра и изравни за 2:2.
В 83-ата минута Франко Русо направи много сериозен пропуск. Той засече от малкото наказателно поле центриране на Десподов от страни от фаул, но изпрати топката над гредата.
В 86-ата минута централният защитник на Черно море Живко Атанасов и вратарят на гостите Иван Дюлгеров се сблъскаха, а човекът под рамката нямаше как продължи, тъй като си пукна главата. Това наложи старши треньорът на Черно море Илиан Илиев да направи промяна, а в същия момент извади и още двама души.
Минута след подновяването на играта Лудогорец получи фаул от ляво. Десподов застана зад топката и се възползва максимално добре от ситуацията – вратарят Георгиев все още не беше загрял както трябва, а и множество играчи пред него му попречиха да се намеси по-добре. Но и изпълнението на крилото на домакините беше много добро – топката падаше и тупна точно пред вратаря, за да го затрудни максимално. Така Десподов осигури успеха на своите с хеттрик.