Отзиви след победата на Рилски спортист срещу шампиона Балкан със 77:76 точки след продължение в среща от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига з амъже: Людмил Хаджисотиров, старши треньор на Рилски спортист: "Това беше една много странна седмица за мен. Започна със загуба на приятел, с погребение, а завършва с друга емоция. Човек понякога гледа малко по-отвисоко. Баскетболът е една игра, с която трябва да се забавляваме и да се радваме на всеки един момент. От друга страна, днес се получи една изключително здрава битка. Отборът на Балкан, с разширената си ротация и с новите попълнения, очевидно си вдигна класата и играе доста по-добре. При нас имаше повече напрежение, което се видя при тези 25 технически грешки, които направихме. Обикновено нашето съотношение асистенции - грешки е 23 към 13. Днес имаме 15 асистенции и 25 грешки. До голяма степен това се дължи на много агресивната защита на Балкан, която днес беше над нормалното ниво агресивно, затова и ни направиха толкова много фалове. Разбиха ни нападението в доста ситуации, но ние пък изпълнихме много наказателни удари. Едното е за другото. Със сигурност за феновете мачът е бил много интересен, за нас беше изключително изнервен. Имахме и късмет накрая, защото в мач, който си спечелил след продължение с 1 точка е естествено да има и късмет. Въпреки многото грешки, това, от което съм доволен от нашия отбор е, че по никакъв начин не се предадохме. Бяхме в много трудни ситуации и намирахме начин да се измъкнем от тези ситуации. Това отнема характер и опит, и дух, за да не се откажеш и да искаш да победиш. През първото полувреме при нас нямаше достатъчно концентрация и агресия, и постоянно закъснявахме в позиционирането ни в защита. Срещу добри нападатели, каквито са и двамата им чужденци, и гарда, и центъра се получава точно това нещо. Видяхте, че във второто полувреме се получи нещо съвсем различно. Намалихме тяхната игра на пик енд рол и преимуществото, което взимаха. А иначе, това което ме питахте преди това за разликата от 7 точки - 7 точки в съвременния баскетбол са абсолютно нищо и могат да изчезнат за 1 минута. Ние играхме добре в първата част, където вкарахме 27 точки. Движехме добре топката, след което - във втората, направихме, ако не се лъжа 10 технически грешки. 10 технически грешки в модерния баскетбол не може да направи и детски отбор. Надявам се, че повече такъв мач няма да ни се случи. Този мач обаче ни даде много информация. И позитивна, за нас и за характера ни, защото ние имаме нужда от такива тестове, а и беше чисто важен като класиране за първенството, естествено ни даде информация и за неща, които  още ще трябва да отработим. Тази вечер сме с 41% стрелба. Това е добър процент за един отбор. Но, естествено, един отбор няма как постоянно да върви нагоре и процентът му от тройката да се запазва постоянно висок. Ние, ако държим този процент, ще бием и Голдън Стейт Уориърс, а това няма как да се случи. Нормално е да има спадове, имаме в отбора доста стрелци на всички позиции, но е нормално - в някой момент едни играчи имат спадове и други компенсират. Това е част от играта ни, важна е за нашата система и съм сигурен, че във важните моменти и мачове през останалата част от сезона, ще вкарваме. Аз смятам, че ние имаме най-тежката програма преди Купата. Играхме с Левски, които победихме тук, Балкан, а сега очакваме и Черноморец. Трябваше да играем и с ЦСКА, но преместиха кръга за след Купата заради датите за турнира. Смятам, че отборът на Черноморец е много различен от преди месец и половина, или два. Прибавиха нови чуждестранни играчи плюс Ники Георгиев, плюс Ники Титков, който се върна след контузия и не случайно вече имат седем поредни победи, така че това в сряда ще бъде поредният тест за нас, за който ще се опитаме да се подготвим максимално добре“.
Александър Янев, играч на Рилски спортист: "Явно трябваше третата част да започне с разлика от 14 точки. Значи, това са над 20 точки разлика, от 8 за нас. Трябваше те да направят разлика, за да се събудим и да поиграем малко в защита. От средата на третата и края на четвъртата показахме, че нашият отбор може да печели мачове със защита. И друг път съм казвал - титли се печелят със защита. Ако играем по този начин в защита, ще побеждаваме всеки отбор. Ако си мислим, че ще ги бием с нападение, мачът ще бъде равен и даже ще загубим. Искам да поздравя и хората в залата, както и тези, които бяха дошли от Ботевград. Наистина стана добър мач за гледане и такива мачове са нужни на лигата, за да има повече интерес. Днес имаше слаба резултатност. Явно и на двата отбора днес не ни вървеше стрелбата. Не мога да го отдам на притеснение или нещо друго, но явно и двата отбора са правили тактиката за защита, а не за нападение. Остава още един мач преди Купата на България, но мога да потвърдя, че Рилски спортист е готов за спечелването и защитата на трета поредна Купа. Знаем, че отборът на Черноморец е добър отбор, селектиран. Взеха нови играчи, няма да бъде лесен мача и няма да бъде лесно нито в сряда, нито в първия мач от Купата на четвъртфинала с тях".
Петър Златанович, старши треньор на Балкан: "Не е до късмет. Мисля, че нещата, които направихме и говорихме на таймаут, не се получиха. Изключително моя вина и съм убеден, че след толкова малко тренировки, които проведохме в пълен състав, за следващия мач ще сме ок. Очаквах интересна среща, но не съм изненадан, че играхме добре, защото се готвихме да играем добре. Освен, че направихме някои технически грешки, за които говорихме, не мисля че много сме сбъркали някъде. Може аз да съм прекалил малко в напрежението към момчетата и оттам да идва тази стрелба с по-малък процент. Преди мача казах, че новите момчета дойдоха само преди няколко дни. Те дори не са запомнили нападенията още и принципите в защита. Джаксън е в малко по-добра форма, защото идва от отбор, където е играл. Денг не е в толкова добра игрова форма, но и двамата ще са готови за следващите срещи. На мен лично не ми харесва, че този трети кръг се отложи преди Купата, защото на нас ни липсва този още един мач. Сега отиваме с два мача на Купата, докато други са с три. Не е като оправдание, но просто ни трябват мачове. Какво да кажа още? ЦСКА има Чо, който в последните кръгове прави страхотна статистика, но ние ще се подготвим и можете да очаквате един по-спокоен Балкан, който ще вкарва за три точки".
Димитър Димитров, играч на Балкан: "Играхме едни 30 минути добър мач, даже бих казал 25. Поведохме с 14 точки, след което позволихме на отбора на Рилски да бие поне 20 фала през третата част. Много фалове биха, а това им даде лесни точки. Върнаха се в мача, повярваха си. Накрая имахме шанс да бием, но единият отбор ще вкара в такъв момент, другият - не. Накрая, като не успяхме да спечелим в редовното време, в продължението Рилски, мисля, че заслужено спечели. Не мога да кажа, че започваме добре след прекъсването заради националните отбори, все пак загубихме, но имаме още резерви. Реално ние сме от една седмица в този състав. По време на паузата, а и преди това, имахме тренировка с по 4 човека, даже в една бяха само двама. Не са оправдания, мисля че всеки се раздава на максимум. Мисля, че сме добър колектив и се надявам сега, с новите попълнения, да покажем още по-добро лице. Накрая от тройката сякаш имахме липса на концентрация. Накрая аз имах два шута, в които леко прибързах. При положение, че бях сам. Не мога да говоря за другите, но може би липса на концентрация, напрежение. Случва се. Надявам се в следващите мачове да виждате по-добър Балкан, това е идеята".