Левски - Ботев (Враца) - 2:0 (2:0)голмайстори: 1:0 Уелтън 24, 2:0 Жереми Петрис 40София, Стадион "Георги Аспарухов - ВИВАКОМ Арена"Съдия - Драгомир ДрагановАсистенти - Христо Хаджийски, Мирослав СимеоновЖълти картони - Ивелин Попов (Левски), Жан Пиер да Силва, Браян Мендоса (Ботев)Съставите:Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев (90 - Келиан ван дер Каап), Роналдо (90 - Кристиан Димитров), Ивелин Попов (78 - Асен Чандъров), Уелтън (72 - Марин Петков), Рикардиньо (72 - Джавад Ел Джемили)Ботев: Красимир Костов, Браян Мендоса, Луис Соарес, Антонио Георгиев, Петко Ганев (61 - Диого Барбоса), Диего Фераресо, Стефан Гавраилов (75 - Красимир Тодоров), Чавдар Ивайлов, Мирослав Маринов (75 - Лукас Брамбила), Марко Мажуга (88 - Даниел Генов), Жан Пиер да Силва (61 - Клери Сербер)
Левски се наложи над Ботев (Враца) с 2:0 в София. Това бе второ пореден успех в първенството за тима на Станимир Стоилов, който преди това нямаше победа в цели 11 срещи. "Сините" направиха много силно първо полувреме, в което поведоха с голове на събудилия се Уелтън и с дебютно попадение за отбора на Жереми Петрис.
"Сините" започнаха с натск от първата минута и още при първата възможност Ивелин Попов стреля с глава и след рикошет топката излеле над вратата. Тя обаче се удари с ръката на Жан Пиер да Силва и след преглед на ситуацията на дивеоповторения съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа. Зад топката застана Андриан Краев, който би вдясно на вратаря Красимир Костов, но топката мина от външната страна на гредата в аут.
Домакините продължиха да натискат. При бърза контраатака Роналдо подаде на Рикардиньо, но топката му дойде малко назад и бразилецът не успя да завърши. Левски все пак откри резултата в 24-ата минута. Тогава Уелтън получи пас от Краев и с фалцов удар в далечния ъгъл направи 1:0. Това бе първи гол за бразилския нападател след 173 дни. Той се бе разипсвал за последно при успеха над ЦСКА-София с 2:0 на 18 септември миналата година. Веднага след това Уелтън можеше да вкара втори гол, близнак на първия, но този път топката профуча покрай левия стълб.
В 40-ата минута Жереми Петрис вкара първия си официален гол за "сините". Той започна атака, като подаде на Роналдо, който продължи към Рекардиньо, а той изведе французина. Петрис стреля мощно в далечния ъгъл и топката се оплете до гредата - 2:0. През първото полувреме Левски нанесе цели 16 удара към вратата на врачани.
В 55-ата минута Уелтън можеше да вкара втория си гол, като измъкна топката на спъналия се сам Петко Ганев и излезе срещу вратаря Костов, като се опита да го прехвърли, но последният изби топката с една ръка, а след това я и хвана.
В 67-ата минута Цунами центрира отляво на главата на Ивелин Попов, който стреля, но Красимир Костов успя да избие. Малко по-късно Левски пропусна поредната си възможност, като Роналдо се озова на удобна позиция и шутира, а вратарят на Ботев успя да се намеси с крак.
С успеха Левски поне временно се изкачи на четвърто място във временното класиране.