Етър 64 победи домакина Сливница с 29:28 (14:12) и се класира за финала на турнира за купата на България по хандбал за жени, в който утре ще играе срещу защитаващия трофея си Бяла.
Шампионките по-рано днес победиха Свиленград с 37:28 (16:15) в първия полуфинал от надпреварата.
След оспоравно начало и 8:8 малко след средата на първото полувреме великотърновки, които са рекордьорки с 14 национални купи, направиха силни десетина минути и дръпнаха с 14:10.
Домакините започнаха по-добре след почивката и обърнаха до 19:16 в 39-ата минута. Етър си върна преднината в резултата при 23:22 в 50-ата минута след серия от 5:1, а нова подобна серия позволи на "виолетовите" да поведат с 28:25 и в последните три минути те не допуснаха да бъдат застигнати.
Веселина Иванова вкара 9 гола за Етър, а Мария Спиридонова добави 5. За Сливница с 8 попадения се отличи Габриела Георгиева, а 6 реализира Виктория Кирилова.