Удинезе се наложи над Емполи като гост с 1:0 в мач от 26-ия кръг на италианската Серия А. Победното попадение за тима от Удине отбеляза Родриго Бекао в началото на второто полувреме.
В началото на мача Кингсли Еизибуе падна в наказателното поле и от тима му поиската дузпа, която не бе отсъдена.
Гостите продължиха да бъдат по-опасни, като Джака Бижол опита да прехвърли с глава вратаря, но топката профуча покрай гредата.
В 54-ата минута Удинезе откри резултата, като при отлично изпълнен корнер Родриго Бекао насочи топката с глава в десния горен ъгъл на вратата.
Емполи можеше да изравни чрез хубав удар на Томазо Балданци, който бе избит в корнер от вратаря на гостите Марко Силвестри.
Удинезе удържа преднината си и се качи до осмото място с равни точки с Ювентус. Емполи остана на 14-а позиция в класирането.