Първенство на България по футбол, среща от 23-ия кръг на efbet Лигата:Спартак 1918 Варна – Локомотив София 1:2 (1:1)Голмайстори: 0:1 Антонио Вутов (4-та мин.), 1:1 Румен Руменов от дузпа (8-ма мин.), 1:2 Юлиан Ненов (49-та мин.);Стадион "Спартак";Зрители - 1000;Съдия – Станислав Тодоров (Шумен)Жълти картони – Бен Карамоко, Ромееш Ивей, Евандро (Спартак 1918 Варна); Юлиан Ненов, Станислав Костов, Антонио Вутов (Локомотив);Червен картон – Живко Миланов (пом.треньор на Локомотив);Състави:Спартак 1918 (Варна): Кристиано Фигейредо, Ромееш Ивей, Пламен Димов, Бен Карамоко, Роберто Хименез, Александър Белоусов (78-ма мин. Виктор Митев), Румен Руменов (77-ма мин. Ивайло Климентов), Иван Йорданов (72-ра мин. Денис Баланюк), Лерой Микелс, Евандро (53-та мин. Божидар Васев), Жоао Марио (46-та мин. Родни Антуи);Локомотив (София): Бабукар Гайе, Божидар Кацаров, Дейвид Малембана, Красимир Милошев, Ивайло Найденов (87-ма мин. Бруно Франко), Марио Петков (87-ма мин. Лука Иванов), Антонио Вутов, Матеус Дуарте, Юлиан Ненов, Станислав Костов (72-ра мин. Мартин Райнов), Карлос Франса (77-ма мин. Димо Бакалов);

Локомотив София победи Спартак 1918 Варна като гост с 2:1 и влоши още повече положението на "соколите" в efbet Лигата. С успеха си "железничарите" имат вече 31 точки в актива си и са на деветото място във временното класиране, докато варненският тим остава с 12 точки на последната позиция.
Гостите откриха резултата при първата си сериозна атака в мача. В 4-та минута играчите на Локомотив отнеха топката в средата на терена, топката стигна до Станислав Костов, който пусна пас към Антонио Вутов, който с техничен удар от 15-тина метра вкара за 1:0 за столичните "железничари". В 8-та минута домакините изравниха резултата. Минута преди това, след центриране отдясно на Евандро топката достигна до Иван Йорданов, който стреля от воле извън наказателното поле на Локомотив, но топката се отби в ръката на Юлиан Ненов и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа. Точен от бялата точка за Спартак 1918 Варна бе Румен Руменов. В 15-та минута домакините можеха да поведат в резултата. Жоао Марио намери в добра позиция в наказателното поле на гостите Ромееш Ивей, но той стреля неточно В 23-та минута Пламен Димов изведе в отлична позиция сам срещу вратаря на гостите Жоао Марио, но нападателят на домакините стреля право в ръцете на стража на Локомотив Бабукар Гайе. В 27-та минута Лерой Микелс стреля от около 20 метра, но топката премина над вратата на гостуващия тим. В 40-та минута Спартак 1918 Варна бе близо до нов гол. Александър Белоусов центрира отляво, а Лерой Микелс засече топката с глава, но тя премина над вратата на гостите.
В 49-та минута Локомотив отново поведе в резултата. След центриране от корнер топката бе изчистена лошо от защитата на домакините, тя попадна у Юлиан Ненов, който със страхотен удар извън границата на наказателното поле вкара за 1:2. В 63-та минута домакините можеха да изравнят резултата. Лерой Микелс стреля от около25 метра, но за късмет на Локомотив топката премина встрани от вратата. Секунди по-късно заради реплики пом.треньорът на гостите Живко Миланов получи набързо два жълти и съответно червен картон и бе отстранен от скамейката на Локомотив.
В 70-та минута Божидар Васев засече топката със задна ножица след центриране в наказателното поле на гостите, но тя попадна право в ръцете на вратаря Бабукар Гайе. В 80-та минута Красимир Милошев от гостуващия тим стреля много опасно от дистанция, но вратарят на домакините Кристиано Фигейредо успя да избие топката. В 82-та минута Роберто Хименес засече топката с глава след центиране в наказателното поле на гостите, но топката попадна в ръцете на вратаря Бубакар Гайе.