Отборът на Борнемут се измъкна от последно място в класирането на Висшата лига на Англия, като се наложи над Ливърпул с 1:0. Победното попадение вкара датчанинът Филип Билинг в средата на първото полувреме.
В 13-ата минута на мача Коди Гакпо от Ливърпул вкара гол, но той бе отменен заради засада. В 28-ата минута Данго Уатара от домакините бе изведедн зад защитата на "червените", той стигна почти до аутлинията и върна остро топката на крака на Билинг, който от изгодна позиция не сгреши - 1:0. Ситуацията бе гледана и на видеоповторения и реферите прецениха, че няма засада.
Малко преди края на първата част Върджил ван Дайк имаше възможност да изравни с удар с глава, но топката мина покрай вратата. Точно преди почивката Борнемут поиска дузпа, която не беше отсъдена.
В 49-ата минута Диого Жота от "червените" стреля, но неточно. В 67-ата минута Адам Смит от Борнемут игра с ръка в наказателното поле след удар с глава на Жота. След консултация с видео повторенията съдията Джон Бруукс отсъди дузпа, но Мохамед Салах стреля силно покрай десния стълб на вратата и резултатът остана непроменен.
Десет минути преди края на мача Райън Кристи от домакините пропусна отлична възможност да реши мача.
Борнемут направи отлична операция, като благодарение на трите точки се изкачи от последна позиция на 16-а преди мачовете на преките си съперници. Ливърпул загуби, след като в последните 5 мача тимът имаше 4 победи и едно равенство. "Червените" остават пети в подреждането.