Отборът на Рилски спортист е първият финалист в турнира за Купата на България по баскетбол за жени. В Стара Загора тимът от Самоков се наложи над Шампион 2006 (София) със 79:51 (24:14, 16:13, 23:11, 16:13), след като доминира през всичките 40 минути на мача.
Рилски спортист поведе с 40:27 на почивката, а през второто полувреме записа аванс от 34 точки при 74:40 пет минути преди сирената.
Деница Манолова изигра много силен мач и за 27 минути на терена наниза 22 точки и спечели 9 борби. С 16 точки се отличи Радина Илиева, 13 добави Ивана Бонева, а с 12 точки и 11 борби завърши капитанът Вероника Джикова.
За столичанки единствена с двуцифрен точков актив беше Елена Драгоева, която вкара 13 точки. Рожденичката Виктория Иванова записа 5 точки и 5 борби.
На финала в неделя Рилски спортист ще играе за трофея с победителя от втория полуфинал между домакините от Берое (Стара Загора) и Локомотив (София), който започва в 15.00 часа.