Среща от 23-тия кръг на efbet Лига:
Пирин (Благоевград) - Хебър (Пазарджик) - 2:0 (0:0)голмайстори: 1:0 Даниил Кондраков 67. 2:0 Борис Тютюковчервен картон: Камен Хаджиев 90+1 (Хебър)
стадион: "Христо Ботев", Благоевградглавен съдия: Никола ПоповВАР: Васимир Ел-Хатиб
жълти картони:- за Пирин: Чебраил Макрецкис, Илкер Будинов, Вячеслав Велев- за Хебър: Богомил Божуркин, Мартин Михайлов, Камен Хаджиев, Георги Вълчев
състави:Пирин (3-4-3): Янко Георгиев - Вячеслав Велев, Раян Сенхаджи, Иван Тасев (66-Иван Тасев) - Александър Дюлгеров (83-Мартин Бачев), Андрей Йорданов, Венцислав Бенгюзов, Чебраил Макрецкис - Илкер Будинов (74-Дмитро Семенив), Преслав Йорданов (83-Славчо Шоколаров), Даниил Кондраковстарши треньор: Христо Янев
Хебър (4-2-3-1): Петър Дебърлиев -  Мартин Михайлов, Корнел Осира, Камен Хаджиев, Роберт Мазан - Георги Вълчев (83-Марк-Емилио Папазов), Алекс Серано - Богомил Божуркин (59-Октай Хамдиев), Георги Търтов (60-Лорен Марузин), Венсан Марсел (71-Анте Живкович) - Арсенио Валпорт (83-Архан Исуф) старши треньор: Владимир Манчев

Отборът на Пирин постигна втора поредна победа в efbet Лига. След като в предишния кръг "орлетата" победиха с 1:0 шампиона Лудогорец, сега футболистите на старши треньора Христо Янев надиграха с 2:0 новака Хебър Пазарджик.
На стадион "Христо Ботев" в Благоевград всички голове паднаха след почивката, като техни автори станаха Даниил Кондраков и Борис Тютюков, които записаха първите си попадения в официален мач за тима.
Срещата стартира спокойно и в първия четвърт час не се случи нещо особено в интересно.
В 20-ата минута Илкер Будинов атакува от десния фланг, сви вляво и отправи удар по земя, който обаче бе избит в корнер от вратаря Петър Дебърлиев. Две минути след това Преслав Йорданов също бе близо до гол за Пирин, но ударът му с глава мина малко над напречната греда.
Половин час след началото на мача отново Дебърлиев трябваше да се намесва решително след удар на Даниил Кондраков и рикошет в крак на бранител на Хебър.
В последните 15 минути на първата част Хебър пренесе играта в половината на съперника си, но голмайсторът на гостите Арсенио Валпорт оставаше далеч от опасните положения.
Секунди след началото на второто полувреме Пирин вкара гол, но той не бе признат. Удар на Преслав Йорданов бе париран от вратаря Дебърлиев. Топката попадна у Кондраков, който нямаше как да сбърка на празна врата. За негово съжаление обаче той се намираше в положение на засада и главният съдия Никола Попов я маркира.
Десет минути по-късно пред вратата на Хебър се създаде сериозно разбъркване, но в крайна сметка топката бе избита в корнер от играч на пазарджишкия тим.
По-добрата игра на Пирин след почивката се увенча с гол в 67-мата минута. Центриране от корнер на Венцислав Бенгюзов бе засечено от Валпорт, който отправи топката към собствената си врата. Дебърлиев изби, но топката попадна на крака на Кондраков и украинецът вкара първия си гол с екипа на Пирин.
Само две минути по-късно "орлетата" вкараха и втори гол. Ново центриране от десния фланг на Бенгюзов попадна този път на главата на резервата Борис Тютюков и с удар в далечния ъгъл той покачи на 2:0. Както за Кондраков, така и за Тютюков това бе първи гол с екипа на Пирин.
До края на двубоя домакините проведоха срещата спокойно и не даде никакви възможности на съперника си да помисли дори за частичен обрат.
В добавеното време защитникът на гостите Камен Хаджиев получи втори жълт и респективно червен картон и бе изгонен от игра.
С победата Пирин събра 19 точки от 23 мача, с които заема 14-о място. Хебър е на 15-а позиция с 16 пункта.