Отборите на Лил и Олимпик Лион завършиха при зрелищния резултат 3:3 в първия мач от 27-мия кръг на френската Лига 1.
Хеттрик за домакините реализира Джонатан Дейвид, но и това не помогна на домакините да стигнат до трите точки. Малка утеха за 23-годишния канадец може да бъде фактът, че след попаденията си в петък вечер той вече има 53 на сметката си за Лил, с което стана голмайстор номер 1 в историята на клуба за XXI век.
Дейвид откри секунди след старта на второто полувреме, а в 61-вата минута бе точен от дузпа за 2:0.
Олимпик Лион върна един гол само 180 секунди след това чрез Брадли Баркола, но отново Дейвид бе точен в 79-ата минута от нова дузпа, за да оформи хеттрика си и да направи резултата 3:1.
Въпреки негативното развитие, гостите не се предадоха и стигнаха до изравняването. Александър Лаказет намали в 83-тата минута, а отново той се разписа за 3:3 минута преди края на редовното време.
В добавеното време Лаказет и Муса Дембеле пропуснаха две отлични възможности да донесат победата на тима от Лион, а в четвъртата минута на продължението главният съдия Беноа Бастиен отсъди трета дузпа за Лил. Този път обаче се намеси системата за видеоповторения и наказателният удар бе отменен.
В класирането Лил е на шесто място с 46 точки, докато Олимпик Лион е на осма позиция с 40.