18. Верона 25 4 6 15 20:37 18
19. Кремонезе 25 1 9 15 21:46 12
20. Сампдория 25 2 6 17 11:39 12
 * Заб. От актива на Ювентус са извадени 15 точки заради решение на футболната федерация.
С гол от дузпа на анголския нападател М'Бала Нзола в 88-мата минута Специя победи Интер с 2:1 в първия мач от 26-ия кръг на италианската Серия "А".
Успехът бе първи за домакините в последните им седем шампионатни срещи и ги отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите.
В същото време Интер допусна втора загуба в последните си три двубоя в първенството и може да загуби второто си място в класирането още днес, ако Лацио вземе поне точка от визитата си на Болоня.
Двубоят на стадион "Алберто Пико" започна по-добре за гостите от Милано, които получиха право да изпълнят дузпа още в 14-ата минута. Зад топката застана Лаутаро Мартинес, който обаче не успя да преодолее Бартоломей Дронговски.
Резултатът 0:0 се запази до почивката, въпреки че Мартинес пропусна още една отлична възможност, а Кевин Агудело от състава на домакините удари греда.
Секунди след началото на втората част гол на Мартинес бе отменен заради засада, Специя успя да поведе в 55-ата минута, когато Даниел Малдини се възползва от хубав пас на Нзола.
Интер стигна до втора дузпа в мача в 83-тата минута, отсъдена за нарушение на Салва Ферер. Този път с изпълнението и се нагърби Ромелу Лукаку, който не сбърка за 1:1
Надеждите на гостите за обрат обаче бяха помарени много скоро след това, тъй като главният съдия Ливио Маринели отсъди наказателен удар и за домакините за нарушение на Дензъл Дъмфрис. Зад топката застана Нзола, който не остави шансове на вратаря Самир Ханданович.
В добавеното време Един Джеко можеше да спаси точката за Интер, но неговият удар бе блокиран от бранител на Специя.