Никол Тодорова заема трето място в многобоя при девойките след изпълненията на обръч и на топка в първия ден на международния турнир по художествена гимнастика "Афродита къп" в Атина.
Дара Стоянова е 11-а във временното класиране, а Елвира Краснобаева заема 15-а позиция.
Тодорова събра актив от 59.550 точки, след като получи оценки от 29.900 точки на обръч и 29.650 на топка. Тя се класира за финалите на двата уреда, които са в неделя. Сред осемте финалистки може да има само една представителка от държава.
Водач във временното класиране е гимнастичката от Румъния Амалия Мария Лика с 61.900 (30.250 на обръч и 31.650 на топка), а втора е полякинята Лиляна Левинска с 60.550 (29.150 на обръч и 31.400 на топка).
Дара Стоянова е 11-а в многобоя с 56.650 точки (27.550 на обръч и 29.100 на топка), а Елвира Краснобаева допусна грешки и е на 15-о място с 55.900 точки (27.700 на обръч и 28.200 на топка).
Утре предстоят съчетанията с бухалки и с лента, след което ще станат ясни призьорките в многобоя и финалистите на отделните уреди.
Съдии за България при девойките бяха Невяна Владинова и Рада Вражева, които са част от комисията за изпълнение.
По-късно днес е надпреварата при жените на обръч и на топка с участието на Магдалина Миневска и Лъчезара Пекова, както и състезанието при ансамбълите девойки с пет въжета. България е в състав Андреа Иванова, Алекса Витанова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова и Габриела Пеева.