Наградиха младите творци, отличени в конкурса на тема „Бележити личности от Разград“
В конкурса участваха 81 ученици от първи до дванадесети клас. Наградите на най-добре представилите се в различните категории участници бяха връчени тържествено в Интерактивния музей в Археологическия резерват „Абритус“. В категорията за есе първо място при ученици от пети до седми клас зае Селин Кьосева, а победител във възрастовата група VIII-XII клас е Ростислав Русев. Сред младите таланти на поетичното слово, като най-добри са отличени Владислав Христов и Корай Акифов. В конкурса за най-хубава рисунка наградите са за Мелих Али, Синем Сабри и Теодора Стефанова. В категорията мултимедийна презентация на първите места в трите възрастови групи са класирани Виктория Диянова, Йоана Йорданова и Самир Рамадан, и Димитър Обидимски. Победителите в конкурса получиха грамоти и предметни награди. Най-добрите есета и стихотворения, по мнението на журито, бяха прочетени пред събралите се гости на церемонията.
Сред гостите на награждаването беше зам.-областният управител Найден Късов. Той поздрави от свое име и от името на областния управител Драгомир Златев всички участници, техните преподаватели и организаторите на конкурса и пожела на младите таланти бъдещи успехи. Приветствие отправи и изпълнителния директор на „Биовет – клон Разград“ Теменуга Газдова, основен инициатор за организирането на конкурса. Тя изрази радостта си от това, че конкурсът е провокирал интереса на много млади хора. „Всеки човек трябва да знае историята на своя роден край, а Разград е изпълнен с различни исторически забележителности, в района са родени и израсли редица забележителни личности“, каза Газдова. Тя пожела на децата да бъдат дръзновени и успешни в училище и в творческите си занимания.
Поздравления за участието в конкурса децата, ръководителите им и организаторите получиха и от главния експерт в общината Цветана Бенонова. Тя отправи апел към младите хора да продължат с изследователската дейност на миналото на града и историческите личности, но да научат и за историята на своя род. „Историята на Разград е мозайка от различните памети – от родовата памет, семейната памет, градската памет, която вече се вписва в историческата памет на нашата държава България“, допълни Бенонова.