Футболистите на „Дунав“ изпуснаха заслужена победа при днешното домакинство срещу „Хасково“ - 0:0. Русенският отбор игра по-добре срещу устремилите се към „А“ група гости, но нападателната немощ го провали и този път.
Върхът на невървежа бе в 58-а минута, когато Ивайло Раденцов изпусна дузпа, свирена за нарушение на вратаря Данчев срещу Петков. Раденцов, който може би бе най-добрият играч на терена, стреля в долния десен ъгъл, но вратарят отрази удара.
След този пропуск дунавци поомекнаха, а старши треньорът Самир Мъстънов предприе ход на отчаянието - извади от игра халфа Ивайло Лазаров и прати на терена централния защитник Кристиян Григоров като... централен нападател!
Експериментът не донесе никакъв резултат, а „Дунав“ олекна сериозно в средата на терена.
Иначе отборът се държа по-свежо, борбено и интересно от прехваления тим на „Хасково“. Защитата не даде никакъв шанс на съперниковите нападатели, халфовете се стараха доста и навъртяха сериозен километраж, но пред вратата на хасковлии не се случваше почти нищо. Всички идеи, особено в последните 20 минути, се свеждаха главно до центрирани топки.
С 2 точки от първите 3 пролетни кръга хоризонтът за спасение пред „Дунав“ става все по-мрачен, но надеждата е в подобрената игра на отбора и в следващото домакинство срещу „Академик“ /Свищов/. В този мач победата вече е задължителна, защото сезонът отива по дяволите.
„Дунав“: Христов, Цирков, Георгиев, Милчев, Йорданов, Димов, Хасанов, Раденцов, Бахъров /46-Л. Иванов/, Лазаров /65-Григоров/, Петков /73-Димитров/.
„Хасково“: Данчев, Бейсим, Крумов, Кръстев, Марем, Велев, Узунов, Ангелов /75-Лозев/, Чанев, Хубенов /Въндев 67/, Алексиев /78-Плохов/.