Футболистите на „Дунав“ победиха „Марица“ в Пловдив с 2:1 в най-добрия си мач от пролетния дял на първенството във Втора лига. След двете безлични продукции срещу „Литекс“ и „Етър“, завършили наравно с голяма доза късмет, русенският тим попари един от най-солидните тимове в групата. С трите точки дунавци събраха 27 пункта и са на десето място - на 7 от групата с изпадащи тимове и в същото време само на 6 от зоната със съставите от Топ 4, които мечтаят за промоция в елита /изключваме ЦСКА 1948 /2/, който няма право да се качи в най-горното ниво/.
„Дунав“ инкасира в Пловдив ранен гол след груба грешка на защитата. Апостолов бе оставен непокрит и бе точен с глава. „Сините“ отговориха с чудесна атака по оста Емил Янчев-Мехмед-Сабри-Мирослав Будинов. Будинов стреля от границата на наказателното поле и не остави никакви шансове на вратаря Илия Николов.
След почивката домакините не затрудниха особено своите гости, които отново бяха по-добри. Кулминацията на мача бе в добавеното време, когато Теодор Костов поднесе чудесна топка от фаул и централният защитник Георги Вълчев реализира с глава първия си гол в професионалния футбол - 2:1.
Всички в „Дунав“ играха добре, но над всички бяха Емил Янчев и Калин Георгиев. Варненецът Георгиев свърши отлична работа в дефанзивен план, а Янчев игра зад нападателите и раздаде доста перспективни пасове. След слабичкото за него първо полувреме Мехмед Сабри също показа защо е титуляр във всеки двубой. Прилично се представи и Денислав Минчев, а Будинов отново бе биткаджия номер 1. Видя се и пробуждане в Никола Колев, който може много, но в предишните кръгове не бе така убедителен.
В следващия си мац дунавци ще бъдат домакини на застрашения от изпадане тим на „Созопол“.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев, Георги Вълчев, Димитър Тодоров, Калин Георгиев, Никола Колев, Мехмед, Сабри, Емил Янчев, Мирослав Будинов, Йордан Димитров, Денислав Минчев /Юго Комано, Теодор Костов/.