Майнц спечели изразителна победа с 4:0 като домакин срещу Борусия Мьонхенгладбах в германското първенство по футбол и се доближи на шест точки от зоната за участие в европейските клубни турнири. Отборът на Бо Свенсон е седми с 32 точки, а шестият в класирането Айнтрахт Франкфурт играе днес срещу РБ Лайпциг.
Майнц поведе в 25-ата минута на срещата. Дани да Коща отне от Нико Елведи по дясното крило и подаде за Ли Чже Сон, който завърши атаката с точен удар с глава за 1:0. Маркус Ингвартсен пък удвои преднината на домакините в началото на второто полувреме, след като Гладбах отново загуби притежание в близост до вратата си.
Людовик Ажорк вкара дебютния си гол за Майнц в 72-та минута и покачи на 3:0, а Нелсон Вайпер оформи крайния резултат в добавеното време.
"Хубава, трета поредна победа. Чувството е много приятно. Вижда се желанието в отбора и е радващо да гледаш футболистите ни как играят", заяви спортният директор Мартин Шмидт за DAZN.
Гладбах, на девето място в Бундеслигата, ще трябва да се справя и с контузия на вратаря си Йонас Омлин. Той напусна игра с болки след опит да извади удара на Сон в 25-ата минута.