Отборът на Шампион 2006 победи Локомотив София с 53:46 (16:8, 11:15, 15:8, 11:15) като домакин в София в двубой от шестия кръг от втория етап (Втора тройка) в първенството на България по баскетбол за жени. С това вторият етап приключи, след като в началото на февруари Управителният съвет на Българската федерация по баскетбол прие промени в календара на държавното първенство за жени и отмени седми, осмия и деветия кръг.
Баскетболистките на Шампион 2006 записаха четири победи от четири мача и оглавиха класирането във Втората тройка. Локомотив София и Академик Пловдив се наредиха, съответно втори и трети с по един успех и три загуби.
Съставът на Шампион 2006 водеше през целия мач срещу Локомотив и натрупа аванс от 10 точки при 16:6 малко повече от минута преди края на първата четвърт. Локомотив София намали до 4 точки изоставането си след 20 минути като почивката дойде при резултата 27:23.
Елена Димова изигра добро първо полувреме на Шампион 2006 и натрупа 12 точки и 7 борби. Димова и съотборничките й доминираха в третата четвърт и дръпнаха с 42:31 преди заключителните 10 минути. В началото на последната част те отбелязаха най-голямата разлика в мача – 15 точки при 46:31 и до края запазиха водачеството си, въпреки че състезателните на Локомотив се доближиха до 5 точки при оставаща 1 минута игра.
Най-резултатна за успеха беше Елена Димова, която оформи „дабъл-дабъл“ от 22 точки и 12 борби, а Валентина Веселинова завърши с 14 точки, 8 борби и 3 асистенции.
За Локомотив София Гергана Цекова реализира 15 точки и 7 борби.
След изиграването на втория етап в шампионата следват плейофи за отборите от Първата тройка и първия отбор от Втората тройка, които ще започнат на 19 април. Вторият етап от Първата тройка ще приключи на 8 април, като трябва да се изиграят още 6 мача.

Среща от шестия кръг във Втори етап, Втора тройка в първенството на България по баскетбол за жени:
Шампион 2006 – Локомотив София – 53:46 (16:8, 11:15, 15:8, 11:15)