Конър МакДейвид отбеляза 43-и и 44-ия си гол за Едмънтън Ойлърс в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и натрупа 800 точки в кариерата си при домакинската победа над Филаделфия с 4:2.
МакДейвид асистира и за изравнителното попадение на Леон Драйсайтъл по-рано в третия период. Той изигра 545-ия си мач и стана петият най-бърз играч в историята на НХЛ, който достига до подобни цифри. Преди него са Уейн Грецки (352 мача), Марио Лемьо (410), Майк Боси (525) Питър Щастни (531).
Конър МакДейвид донесе преднина за Ойлърс при оставащи 7:21 минути, а малко по-късно реализира втория си гол 2:25 минути преди края на мача. Драйсайтъл добави две асистенции, Тайсън Бари отбеляза едно попадение, а Стюърт Скинър направи 23 спасявания, за Едмънтън, който прекъсна серията си от четири поражения.
Торонто надигра Бъфало като гост с 6:3 в друга среща от редовния сезон на НХЛ. Райън О'Райли се разписа на два пъти при първите два удара на Торонто в очертанията на вратата на домакините и вкара още един гол за своя тим по-късно в мача. О'Райли добави и две асистенции, а капитанът на тима Джон Таварес също се разписа и направи три асистенции в двубоя. Майкъл Бънтинг и Уилям Ниландер добавиха по едно попадение, а Иля Самсонов се отличи с 29 спасявания. Алекс Туч записа 100-ия гол в кариерата си, а Джак Куин и Джен Скинър също отбелязаха за Бъфало.
Победа като гост постигна и Детройт Ред Уингс с 3:1 срещу Вашингтон след два гола на Пюс Сутер и един на Робърт Хаг. Успехът бе шести в последните седем мача за Ред Уингс, а Вашингтон загуби пети пореден двубой в редовното време.
Тампа Бей се справи у дома с Анахайм с 6:1, като Ник Пол откри резултата за домакините. Той вкара първия от четирите гола за Тампа Бей в рамките на 5:55 минути във втория период. Брайдън Пойнт отбеляза своето попадение номер 200 в НХЛ. Анахайм допусна шесто поредно поражение. Рос Колтън, Антъни Сирели и Зак Богосян също се разписаха за домакините, а вратарят Андрей Василевски завърши с 24 спасени удара.
Чикаго победи Лас Вегас с 3:2 след дузпи като домакин в друг мач от вечерта. Тайлър Джонсън бе точен при дузпите, носейки третия пореден успех на Чикаго.
Каролина надви като домакин Сейнт Луис с 4:1 след две попадения на Андрей Свечников в първите осем минути на двубоя, а Себастиан Ахо реализира през втория период. Сет Джарвис добави гол и две асистенции за четвъртата поредна победа на Хърикейнс и 11-а в последните 12 срещи на отбора. Фредерик Андерсен спаси 35 удара при петия си пореден успех на вратата на Каролина.
В останалите мачове от вечерта в НХЛ Ню Джърси отстъпи като домакин на Монреал с 2:5, Минесота се справи с Лос Анджелис като домакин с 2:1, а Нешвил надигра у дома Ванкувър с 5:4 след дузпи.