Колективната монография “Медийна грамотност” беше представена в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Събитието е по повод навършването на 15 години от създаването на катедра “Медии и обществени комуникации” и придобиването на статут на катедра на ЮНЕСКО по медийна и информационна грамотност и културни политики за устойчиво развитие, съобщиха от УНСС. 
Представянето бе открито от доц. д-р Стела Ангова, ръководител на катедрата. Официално приветствие от академичното ръководство на университета поднесе ректорът проф. д-р Димитър Димитров. “За тези години катедра “Медии и обществени комуникации” се утвърди като един от най-авторитетните стожери за развитие на журналистиката и медийната култура в страната. Вие доказахте, че катедрата има не само образователна мисия, но и мисия да възпитава знаещи и мислещи хора, които с професионализъм и развитото чувство за справедливост да отразяват обществените събития или да работят като ПР специалисти. Пожелавам на катедрата все така да бъде предпочитана от най-добрите кандидат-студенти и в нея да се обучават талантливи и амбициозни млади хора”, каза в словото си проф. Димитров. Той сподели, че се чувства почти като част от катедрата, тъй като почти всеки ден контактува с медиите, а през 1984 г. е публикувал и статии във вестник „Икономист“. Всички имаме нужда от обучение по медии и комуникации, защото е много важно какво ще кажем и как ще го кажем, допълни ректорът. 
Доц. д-р Стела Ангова открои в началото значимите постижения, които катедрата е постигнала за тези 15 години, както и дейността, свързана с медии и комуникации в УНСС, преди катедрата да е създадена. За 15 години са обучени около 1500 студенти; има десетки успешно завършили проекти по важни научно изследователски теми, университетски и международни, проекти по „Хоризонт 2020“ и по Еразъм+; изградена е стабилна партньорска мрежа с европейски университети и с университети в България, както и със средни училища. От 2022 г. катедра “Медии и обществени комуникации” придоби статут за катедра на ЮНЕСКО по медийна и информационна грамотност и културни политики за устойчиво развитие.
Автори на научното изследване са преподаватели от катедрата - доц. д-р Светла Цанкова (ръководител на проекта), доц. д-р Стела Ангова, гл. ас. д-р Мария Николова, гл. ас. д-р Иван Вълчанов, гл. ас. д-р Илия Вълков, д-р Георги Минев и доц. д-р Мартин Осиковски. Рецензенти са проф. д.н. Любомир Стойков и доц. д-р Валентина Георгиева от СУ „Климент Охридски. В представянето на монографията „Медийна грамотност“ се включи целият авторски колектив, работил в продължение на три години по нея. Тя е резултат от научен проект, финансиран от УНСС, в периода 2019-2022 г. Издадена е от Издателски комплекс – УНСС. /ИРС