ООН заяви, че се налага да намали продоволствената помощ за бежанците рохинги в Бангладеш заради недостиг на средства и предупреди, че това ще задълбочи проблема с недохранването в най-голямото бежанско селище в света, предаде Ройтерс. 
Около 730 000 рохинги, които са предимно мюсюлмани, напуснаха Мианма през 2017 г., за да избегнат репресии от страна на армията, която според ООН е възнамерявала да извърши геноцид. Те се заселиха в Бангладеш, като заедно с рохингите, пристигнали там при други бежански вълни, общият им брой достигна близо един милион. Бежанците живеят в бараки, изградени от бамбук и пластмасови плоскости. 
Световната програма по прехраната (СПП) към ООН заяви, че от следващата година  ще намали стойността на продоволствената помощ от 12 на 10 долара на човек. Бюджетите на дарителите са ограничени заради пандемията, икономическия спад и кризите по света.
СПП призова за набирането на спешно финансиране в размер на 125 милиона долара, като предупреди за "огромни и дълготрайни" последици за продоволствената сигурност и изхранването в лагерите, в които над една трета от децата страдат от изоставане в растежа и поднормено тегло.