Българският национален защитник Петко Христов направи дебют за новия си отбор Венеция при победата над Беневенто като гост с 2:1 в 32-ия кръг на италианската Серия В. Христов започна като десен централен защитник в отбрана от трима и остана на терена до 57-ата минута на мача, когато бе заменен от австриеца Микаел Свобода. Защитникът напусна терена с разбит нос след сблъсък. Той бе в състава на Венеция и при домакинството равенство с Читадела (1:1) в миналия кръг, но остана неизползвана резерва. Венеция е на 18-о място в Серия В и отборът е заплашен от изпадане. Петко Христов ще играе в тима под наем от елитния Специя до края на сезона.
Неговият близнак Андреа Христов също се отличи през уикенда. Българинът откри резултата за тима си Реджиана при загубата от Анкона с 1:2 при гостуване. Андреа Христов вкара за 1:0 с глава, но тимът му допусна пълен обрат след две попадения на Федерико Мелкиори. Христов бе изгонен от терена в 88-ата минута заради втори жълт картон и остави тима си в оставащите минути с десет души на терена. Това бе първа загуба за Реджиана в последните 16 мача. Въпреки нея, отборът води убедително с 58 точки в Група В на Серия С - с четири точки аванс пред Чезена.