Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин спечели титлата при жените в осмото издание на турнира по фигурно пързаляне "София Трофи", който се провежда в Зимния дворец в столицата.
Организатор на надпреварата, която е за мъже, жени, юноши и деца, е кънки-клуб "Денкова-Стависки". Състезанията отново са валидни за Европейската купа при младите и са част от инициатива "София - Европейска столица на спорта".
Фейгин събра 165.78 точки, след като получи най-високи оценки за кратката програма 58.89 точки снощи и за волната днес 106.89 точки.
Сребърното отличие спечели Кристина Григорова със 154.98 точки, която беше четвърта след кратката програма, но получи втора оценка за волната.
Трета се нареди италианката Елена Агостинели със 152.21 точки.
Джейд Ховин от Белгия, която беше втора след кратката програма, не излезе за волната.
В надпреварата участват още две българки - Симона Георгиева е шеста със 121.31 точки, а седмото място заема Наталия Пеева с 88.79 точки.
При мъжете победител стана Александър Златков с 200.13 точки, пред Рафаели Франческо Зих от Италия със 196.96. Беат Шумперли (България) взе бронза със 170.48 точки.
Адам Хагара от Словакия е шампион при юношите с 201.79 точки. Росен Пеев е на седма позиция с 94.02 точки, следван от Александър Качамаков с 85.79.
При девойките, където участват 32 фигуристки, златото спечели Ванеса Селмекова от Словакия със 138.57 точки. От българките с най-предно класиране е Радина Захариева, която се нареди 18-а с 92.04 точки.
Турнирът "София Трофи" продължава до 7 февруари със състезанията в по-малките възрастови групи.