Отборът на „Дунав“ направи добър мач във вчерашната контрола срещу „Черно море“ във Варна, въпреки че отстъпи с 1:2. „Зелените“ излязоха на стадион „Тича“ с всичките си титуляри, като по-рано през деня резервите им победиха „Созопол“ с 1:0.
Русенският тим започна активно и първите две ситуации бяха пред варненската врата. Първо Мехмед Сабри стреля на метър над гредата, а после и мерникът на Кристиян Господинов не бе точен.
Домакините откриха резултата в 29-а минута. Тогава бившият централен нападател на „Дунав“ Исмаил Иса намери Алекс Фернандес в наказателното поле и един от многото чужденци във варненския отбор стреля технично - 0:1. Малко по-късно Васил Панайотов изпълни коварно фаул, но новият вратар на русенския тим Дамян Дамянов се намеси авторитетно.
В самия край на полувремето отборът на „Дунав“ се добра до първа добра голова възможност. Таранът Мирослав Будинов се пребори със защитата след центриране от корнер и стреля опасно с глава, но националният вратар Иван Дюлгеров успя да избие топката. Будинов повтори упражнението три минути по-късно, ала този път не затрудни Дюлгеров. След това стражът на „моряците“ спря голов изстрел на Йордан Димитров.
Рециталът на двамата вратари продължи.
Нова добра изява на Дамянов не позволи на варненци да вкарат втори гол, парирайки удар на Фернандес. Матеус Машадо, който замени Исмаил Иса на почивката, опита малко по-късно мощен шут, но топката прелетя над дунавската врата. Машадо пробва след четири минути нов силен изстрел и пак не бе точен.
Дунавци изравниха в 77-а минута с първи гол за русенския отбор на новото попълнение Мехмед Сабри. Той получи топката в наказателното поле от бившия футболист на домакините Емил Янчев и стреля незабавно - 1:1.
Минута преди края на редовното време Машадо се разписа и даде победата на „Черно море“ - 1:2.  Голът бе нелеп, защото падна след балонно центриране.
Дебют за „Дунав“ направи бразилецът Джовани Сантос. Той бе на терена само през първите 45 минути, след което бе заменен от Денислав Минчев.
А старши треньорът Людмил Киров показа доверие към младите играчи. При 1:1 той прати на терена 17-годишния вратар Даниел Николов и нападателя на юношеския тим Кристиян Данаилов.
Дунавци трябваше да изиграят поредната си контрола на 4 февруари, но спортно-техническият щаб реши да я отмени. Идеята е да се работи по възстановяване на контузените футболисти до първия официален мач през пролетния етап от първенството срещу „Литекс“ в Русе.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев, Емил Янчев, Джан Хасан, Георги Вълчев, Кристиян Господинов, Мехмед Сабри, Никола Колев, Мирослав Будинов, Йордан Димитров, Джовани Сантос. /Денислав Минчев, Димитър Тодоров, Кристиян Данаилов, Даниел Николов, Теодор Костов/.