Скромният мадридски тим Райо Валекано продължи да катери сам футболните върхове на Испания и победи с 1:0 Виляреал като гост в последната среща от 19-ия кръг. Единственото попадение отбеляза Серхио Камейо в 70-ата минута.
За Камейо това е трето попадение в последните пет мача, всичките след Световното първенство по футбол. В герой за Райо обаче се превърна вратарят от Република Северна Македония (РСМ) Столе Димитриевски, който направи чудеса на вратата и с отличните си изяви подсигури успеха.
С днешната победа гостите се придвижиха на 7-о място в класирането с 29 точки, докато Виляреал е на 5-а позиция с 31.
Така освен удара по амбициите на Вилярел за евроквота, играчите на Андони Ираола сами се заявиха като претенденти за Лигата на Конференциите поне. Преди почивката Жълтата подводница имаше по-добри положения, които обаче не бяха реализирани. А в 70-ата минута хитър пас на Оскар Трехо намери Камейо пред вратата и неговият изстрел се спря в мрежата.