Тотнъм се класира за петия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация, след като победи с 3:0 втородивизионния Престън Норт Енд.
Хари Кейн беше един от футболистите на лондончани, които получиха почивка от мениджъра Антонио Конте в тази среща. В негово отсъствие на два пъти се разписа партньорът му в атака за "шпорите" Сон Хьон-мин. Националът на Република Корея откри резултата в 50-ата минута след скучно първо полувреме.
Точно 19 минути след това Сон с шут от дистанция реализира и втория гол във вратата на Престън.
Новото попълнение Арно Данжума, който премина в Тотнъм по-рано през седмицата, влезе като резерва и в дебюта си оформи класическия успех за гостите три минути преди края на редовното време на двубоя на стадион "Дийп Дейл".
По-късно тази вечер Манчестър Юнайтед приема втородивизионния Рединг. В неделя Брайтън приема Ливърпул.