Севиля спечели лесно с 3:0 у дома срещу Елче в двубой от 19-ия кръг в Примера дивисион. Голове през първото полувреме осигуриха петия успех да севилци през кампанията след 10 футболисти от състава на гостите.
Домакините имаха пълно предимство в мача на стадион "Рамон Санчес Писхуан" и в 29-ата минута Юсеф Ен Несири се разписа във вратата на Елче.
Педро Бигас получи червен картон в 41-ата минута за задържане на Сусо, който оставаше на голова позиция. Главният съдия Сесар Градо първоначално показа жълт картон на защитника, но след консултация с видео асистент арбитрите промени решението си и отстрани Бигас.
В 44-ата минута аржентинският национал Маркос Акуня реализира второто попадение във вратата на Елче, а дълбоко в допълнителното време на първата част Ен Несири оформи класическия успех в полза на домакините след асистенция на Сусо.
Отборът от Андалусия се изкачи на 13-то място в класирането с 21 точки, докато Елче няма нито една победа на 20-та позиция в Примера дивисион с 6 пункта.
По-късно тази вечер Бетис гостува на Хетафе, а в неделя шампионът Реал Мадрид приема Реал Сосиедад.