Фаворитите се класираха за полуфиналите на Световното първенство по хандбал за мъже.
Защитаващият титлата си Дания нямаше особени проблеми срещу Унгария и постигна убедителна победа с 40:23 (21:12) на четвъртфиналите в Стокхолм. С 9 попадения се отличи Матиас Гидсел.
За място на финала възпитаниците на Кай Йохансен ще се изправят утре в полския град Гданск срещу европейския шампион от 2018 и 2020 година Испания, който надделя драматично над Норвегия с 35:34 (25:25, 10:9) след продължения. Иберийците изравниха за 25:25 в последната секунда на редовното време с попадение на Даниел Дуйшебаев, а след това отново Дуйшебаев донесе крайната победа с точен изстрел 46 секунди преди края на второто продължение. Скандинавците имаха шанс да изравнят, но удар на Себастиан Бартхолд 4 секунди преди сирената беше спасен.   Олимпийският шампион Франция спечели на четвъртфиналите срещу Германия с 35:28 (16:16) след силна игра през второто полувреме. Бундестимът водеше с 11:7 през първата част и за последно с 19:17 малко след почивката, но със серия от 8:2 "петлите" обърнаха до 25:21 и до края контролираха мача. На полуфиналите французите ще срещат действащия европейски първенец и съорганизатор на турнира Швеция, който надделя над африканския шампион Египет с 26:22 (14:9).