Унион Берлин победи с 2:1 като гост Вердер Бремен в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. По този начин футболистите от германската столица се изкачиха на втора позиция в класирането с актив от 33 точки, като изостават само на три от лидера Байерн Мюнхен.
Българският национал Илия Груев бе титуляр за Вердер и остана на терена 88 минути, преди да бъде заменен от Денкчи. За бременци това бе четвърто поредно поражение.
В 14-ата минута Амос Пийпер даде аванс на Вердер, но още в 18-ата минута Унион изравни чрез Яник Хаберер. Веднага след подновяването на играта Кевин беренс донесе успеха за гостите.
Фрайбург и Айнтрахт (Франкфурт) завършиха 1:1. Гостите поведоха чрез Рандал Коло Муани в 42-ата минута, но домакините изравниха в 47-ата минута чрез Матиас Гинтер.
Воденият от Чаби Алонсо Байер (Леверкузен) победи с 2:0 като домакин Бохум. Едмонд Тапсоба от дузпа и Адам Хложек вкараха за „аспирините“.