Барселона и Осасуна се класираха за полуфиналите от турнира за Купата на краля в Испания. Каталунците стигнаха до труден успех с 1:0 над Реал Сосиедад. Единственото попадение бе дело на Усман Дембеле в 52-ата минута. Гостите от Сан Себастиан останаха с човек по-малко още в 39-ата минута заради червен картон на Брайс Мендес.
Осасуна отстрани Севиля след победа с 2:1, но домакините от Памплона се нуждаеха от продължения, за да заслужат мястото си в следващата фаза. Мароканският нападател Абде вкара решителното попадение в 99-ата минута. Преди това в 71-ата минута Осасуна поведе, когато Рубен Гарсия изведе Чими Авила, а той преодоля Буну. В петата минута на добавеното време на срещата Сусо центрира към Юсеф Ен-Несири и той направи 1:1.