Джовани Рейна вкара гол в добавеното време, за да донесе победата на Борусия Дортмунд с 2:1 като гост на Майнц 05 в среща от 17-ия кръг на футболното първенство на Германия.
Домакините поведоха още във втората минута, след като Дже-сун Ли засече с глава центриране от корнер на Едимилсон Фернандеш. Но Борусия Дортмунд изравни почти веднага, след като след удар на норвежеца Юлиан Риерсон топката се отби в тялото на Фернандеш и влезе в мрежата.
След това Борусия имаше по-добри шансове за гол, когато Юсуфа Мукоко и Никлас Зюле пропуснаха, а Карим Адейеми беше на няколко сантиметра от това да даде преднина на гостите в 14-ата минута, но ударът му мина над гредата.
През второто полувреме Майнц 05 стана по-опасен пред вратата на съперника, но играчите на домакините не успяха да стигнат до попадение.
Рейна обаче не пропусна и се разписа след изпълнение на корнер от Себастиен Алер в третата минута на добавеното време.
С победата Борусия Дортмунд се изкачи временно на третата позиция в класирането, на пет точки от лидера Байерн Мюнхен, който вчера завърши наравно с Кьолн. Майнц 05 остава на 12-а позиция с 20 точки.