Хебър допусна шесто поредно поражение в група "В" на Шампионската лига по волейбол. Българският първенец отстъпи с 0:3 (22:25, 25:27, 19:25) при гостуването си срещу Халкбанк Анкара.
Старши треньорът на носителя на купата на страната за 2023 година Камило Плачи пусна в игра стартов състав: Александер Туш, Джулио Саби, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Николов, Илия Петков и либерото Петър Каракашев, а като резерви влязоха Мартин Симеонов, Иван Латунов и Трифон Лапков.
Турският гранд поведе с 15:10 и 23:20, за да спечели с 25:22 в първия гейм.
Във втората част играта беше значително по-равностойна, а Хебър пропиля аванс от 9:5. Халкбанк изравни при 11:11, а след това се стигна и до 21:21. Домакините се възползваха от третия си сетбол и поведоха с 2:0 при 27:25.
В третия гейм турският отбор имаше преднина от 9:5 и 18:14, за да приключи двубоя при 25:19 за само 82 минути.
Най-резултатен за Хебър стана Джулио Саби с 18 точки, докато с 16 точки за Халкбанк се отличи Нимир Абдел-Азиз.
Хебър остана на четвърто място в крайното класиране в група "В" с шест последователни загуби.