Байерн Мюнхен успя да се измъкне в домакинския си мач с Кьолн, като капитанът Джозуа Кимиш изравни за крайното 1:1 в последната минута на мача. Още в началото тунизийският халф Елиес Скири бе извел "козлите" напред в резултата. Така Байерн продължава да е лидер в Бундеслигата с 4 точки преднина пред РБ Лайпциг, но тимът на Юлиан Нагелсман няма победа от два мача след подновяването на първенството. Това не е добър знак преди мачовете с Пари Сен Жермен от осминафиналите на Шампионската лига.
Волфсбург не прояви милост и победи предпоследния Херта като гост в Берлин с 5:0. И петте голмайстора за "вълците" бяха различни. Матиас Сванберг, Максимилиан Арнолд от дузпа и Йонас Винд се разписаха през първата част, Ридле Баку и Омар Мармуш се разписаха след почивката. С успеха Волфсбург се изкачи на шесто място в класирането.
Хофенхайм също се спаси от домакинска загуби от Щутгарт в самия край, след като Андрей Крамарич вкара за 2:2 в 94-ата минута. Същия Крамарич бе извел домакините напред в резултата, но Серу Гираси и Ватару Ендо направиха пълен обрат за Щутгарт. Гостите останаха с човек по-малко на терена в 78-ата минута, когато Науиру Ахамада получи втори жълт картон. Щутгарт успя да се вдигне до 14-о място в класирането, като се отдалечи от опасната зона.